Sv. Václav zavítal k nám

Sv. Václav zavítal k nám školní projekt ZŠ Jarošova

Na ZŠ Jarošova u příležitosti nadcházejícího státního svátku Dne české státnosti přišel mezi žáky II. stupně samotný panovník kníže Václav.

V rámci školního projektu 26. září 2024 se žáci vyprávěním knížete Václava dozvěděli o jeho životě a panování. V rámci dalších vyučovacích hodin se pak věnovali historickým dokumentům a své znalosti si pak ověřili při práci s pracovním listem k tomuto středověkému období. V rámci výtvarných dílen si třídy mezi sebou pak vybraly ty, kteří vytvořili vitráž sv. Václava, ostatní žáci mohli zapojit svou fantazii a zachytit historický okamžik z období jeho panování. V nejbližších dnech odborná porota vyhodnotí všechny žákovské práce a výsledky brzy zveřejníme. Chtěla bych také poděkovat panu asistentovi pedagoga R. Brabcovi za ztvárnění postavy knížete Václava a spolupráci při přípravě projektového dne.

Mgr. Zapalačová Šárka, vyučující dějepisu