Evropský týden mobility 2024 – koloběžkové závody

Koloběžkové závody ZŠ Jarošova Havířov

V pátek 20. září 2024 se žáci 1. a 2. ročníku zapojili v rámci Evropského týdne mobility do soutěže zvané Koloběžkové závody.

Starší žáci vyrazili do města. Ti mladší vyrazili na hřiště trénovat jízdu na koloběžkách. I přestože ráno bylo mokro a už trochu zima, podařilo se nám dopoledne ještě chytit sluníčko a uspořádat závody na školním hřišti. Žáci si v prvním kole bezpečně vyzkoušeli pomalou jízdu, a poté se pustili do závodění. Nejprve je čekal závod v jízdě tam i zpět, ve druhém kole soutěžili ve slalomu. Atmosféra byla moc fajn, děti se podporovaly a fandily si. Na začátku byli vítězové úplně všichni, ve slalomu ale překvapili kluci prvňáci, kteří byli ze všech skupin nejrychlejší. Soutěž se všem líbila, a protože mobilita není jenom o koloběžkách, nakonec se děti ještě i pořádně s chutí proběhly.

Text: Orechovská Eliška

Fotografie: Bláhová Pavlína