Indiánský týden ve školní družině

Projekt Indiánský týden ZŠ Jarošova

Ve školní družině proběhl první projekt v novém školním roce, a to „Indiánský týden“. Děti se podle Velké indiánské knihy seznamovaly se životem indiánů, jejich zvycích, o tom co loví, co jedí a jak se oblékají. Diskuse byla zábavná, každý něco přidal a všichni jsme se něco o indiánech přiučili. Dále jsme si vyrobili a nabarvili korále z těstovin. Povídali jsme si také o tom, co je to lapač snů, proč si ho indiáni vůbec vyrábějí. Děti si také mohly jeden vyrobit z papírového talíře, ozdobit si ho a vzít domů. Četli jsme si knížku nazvanou „Týden mezi indiány“, která pojednává o malých dětech, které si chtěly hrát na indiány se svým tatínkem. Celý týden byl zakončen bojovou hrou, kdy si děti zasoutěžily a mezi soutěžemi si i zatancovaly. Děti soutěžily v namotávání medvěda na provázku a představovaly si, že ho loví. Dále soutěžily ve skákání v obručích a namotávání ruliček na stuhu. Za odměnu si všichni vysoutěžili drobnou sladkost. Velké díky patří p. asistentce Kijovské, která mi pomohla s organizací celého týdne i s organizací bojové hry.

Michaela Němcová, vychovatelka